MTB

Tomáš Slavík vyhrál ve Val di Sole

Biker Tomáš Slavík z týmu Ghost Factory Racing vyhrál závod Světové fourcrossové série v italském Val di Sole, kde získal v roce 2021 svůj třetí titul mistra světa.

Český reprezentant tak navázal na svůj triumf z předchozího dílu 4X Pro Tour v Dobřanech. „Velké vítězství před skvělým publikem,“ komentoval Slavík svůj italský triumf.

Závod provázela tradičně bouřlivá kulisa v podobě stovek fanoušků s dýmovnicemi a houkačkami. Slavík těžil z výborných startů a ve finále nedal nikomu šanci.

Trojnásobný světový šampión tak potvrdil skvělou formu před domácím závodem JBC 4X Revelations, který se jede 14. – 15. 7. v Jablonci nad Nisou a je finálovým dílem Světové série ve fourcrossu. Slavík je zároveň jeho pořadatelem a doma má obrovskou motivaci. Letos zatím dokázal vyhrát dva ze tří odjetých závodů, v úvodním díle ve Winterbegu skončil po pádu ve finále čtvrtý.

Autor článku: Jan Krůta