Sjezd na Klínovci vyhrál Slovák Baranek

Pátý díl seriálu Czech DH TopOnTrail Cup ve sjezdu na horských kolech vyhrál na Klínovci slovenský závodník Rastislav Baranek z celku Kellys Factory Team. Druhého v pořadí Tomáše Cvingera porazil o 3,293 a třetí skončil se ztrátou pět a půl vteřiny Filip Dankanič (Ofbikeb Scott Team).

Mezi juniory zvládl náročnou trať nejrychleji Martin Horák (North Bike Club), závod žen ovládla Karolína Kadlecová (X-ride team Lešná).

„Závod dal zabrat 145 jezdcům, ale i pořadatelům. Spousta defektů, pádů a v poledne bouřka, která zastavila lanovku a znepříjemnila pořadatelům finálové jízdy. Nakonec jsme část startovního pole museli vyvážet auty, ale závod se podařilo dokončit. Některé kategorie byly vyhlášeny na základě semifinálové jízdy, ale ty hlavní kategorie elite a juniorů absolvovaly odpolední finále za deště na kluzké trati,“ řekl za pořadatele Zdeněk Florián..

1. Baranek (SR/Kellys Factory Team) 4:08,483, 2. Cvinger +3,293, 3. Dankanič (Ofbikeb Scott Team) +5,500, 4. Novotný +7,472, 5. Silovský (Top on trail DH Team) +9,371, 6. Voráček (MMR Racing H.T.) +9,889.

1. Horák (North Bike Club) 4:20,095, 2. Húšť (Planet Bikes Racing Team) +12,759, 3. Vašek (NS Bikes Factory Racing) +16,585.

1.Kadlecová (X-ride team Lešná) 4:53,294, 2. Nik. Volejníková (North bike club) +1,939, 3. Rylková (Pol.) +4,207.