Voltr čtvrtý v královské etapě, novým lídrem Okolo jižních Čech Polák Budzinski

Martin Voltr ze slovenského týmu Pierre Baguette obsadil velmi dobré čtvrté místo v královské 3. etapě závodu Okolo jižních Čech z Českého Krumlova na Horskou Kvildu, kde museli cyklisté zdolat na 133 kilometrech převýšení 3 223 metrů. Vítězem etapy a zároveň novým lídrem závodu se stal Polák Marcin Budzinski z týmu Mazowsze Serce Polski.

Hned po první rychlostní prémii se z pelotonu odpoutala 5členná skupina uprchlíků, kde byl mj. Matěj Zahálka (Elkov Kasper), která si postupně vypracovala náskok až 3:30 min. A na čele jela poměrně dlouho.

Až v poslední fázi etapy se však vedení zcela přesypalo a vznikla nová vedoucí skupina, kde byli Polák Marcin Budzinski (Mazowsze), jeho krajan Piotr Pekala (Sanic Wibatech) a ostřílený Rakušan Riccardo Zoidl (Felt Felbermayr). Ve stejném pořadí si pak rozdělili první tři místa v etapě. Martin Voltr přijel do cíle čtvrtý se ztrátou 33 vteřin, do top 10 se dostal ještě jeho český stájový kolega Daniel Vysočan (9.).

Výsledky 3. etapy (133 km): 1. Budzinski (Pol./Mazowsze Serce Polski) 3:22:38, 2. Pekala (Pol./Sanic Wibatech), 3. Zoild (Rak./Felt Felbermayr) oba stejný čas, 4. Voltr +33, 9. Vysočan (oba ČR/Pierre Baguette) +35.

Průběžné pořadí: 1. Budzinski 9:42:56, 2. Piekala +22. 3. Zoidl +42, … 6. Voltr +50, 7. Vysočan +58.

Autor článku: Jan Krůta