Okolo Jižních Čech vyhrál Polák Budzinski

Polský jezdec Marcin Budzinski se stal vítězem letošního etapového závodu Okolo jižních Čech. Se ztrátou 44 vteřin za ním skončil slovenský jezdec ve službách stáje Elkov Kasper Lukáš Kubiš a třetí je další Polák Pitr Pekala. Nejlepší z českých cyklistů byl čtvrtý Martin Voltr ze slovenského týmu Pierre Baguette.

Závěrečnou čtvrtou etapu z Trhových Svin do Jindřichova Hradce o délce 150,3 kilometrů vyhrál ve spurtu pětičlenné skupiny Casper van de Woude (Niz.) před Michaelem Kukrlem (Team Felt Felbemayr).

Závěrečná etapa se jela v opačném profilovém scénáři než všechny předchozí, neboť největší převýšení na trati číhalo již v první polovině závodu, kdy na okruhu kolem Trhových Svin a následně ve Sv. Janu n/Malší a Borovanech čekaly čtyři vrchařské prémie. Následně, přibližně od 93 km se spíše klesalo směrem k cílovému městu.

Výsledky – 4. etapa (148,9 km): 1. van de Woude (Niz.) 3:30:38, 2. Kukrle (ČR/Team Felt Felbemayr), 3. Van de Putte (Belg.), 4. Bluhm (Dán.), 5. Jasch (Něm.) všichni stejný čas, 6. Hoogendoorn (Niz.) +8, … 9. Fiala (ČR/ATT Investmens) +8, 12. Voltr (ČR/Pierre Baguette) +12.

Konečné pořadí: 1. Budzinski (Pol.) 13:13:42, 2. Kubiš (SR/Elkov Kasper) +44, 3. Pekala (Pol.) +47, 4. Voltr +54, 5. Paluta (Pol.) +1:09, 6. Vysočan (Pierre Baguette) +1:23, …12. Přidal +2:15, 13. Boroš (oba Elkov Kasper) +2:28, 18. Neuman (ATT Investmens) +4:13, 19. Kukrle +4:13, 20. J. Ťoupalík (Elkov Kasper) +4:19.