Holubová desátá v Lake Placid, Zatloukal patnáctý

Čeští reprezentanti U23 navázali na Světovém poháru horských kol v Lake Placid na výborné výsledky ze short tracku i v sobotních závodech cross country. Adéla Holubová byla desátá, Simona Spěšná hned za ní a Nela Viktorová 21. Mezi muži U23 skončil nejlépe z Čechů Jan Zatloukal patnáctý.

Holubová dojela v pátečním short tracku třináctá, v sobotu se v cross country dokázala dostat na konec elitní desítky. „Po krátké pauze od závodů jsem zase zpátky v tomhle kolotoči. Mám radost, že jsem znovu schopna prodat to nejlepší,“ komentovala svůj výsledek závodnice týmu Rouvy Specialized.

Zatloukal byl s patnáctou příčkou rovněž spokojen, i když se po celý závod pohyboval ve skupině bojující o desáté místo. „Desítka byla kousek, ale tohle byl tak rychlej a pro mě náročnej závod, že jsem v posledním kole měl pocit, že už na ten kopec nevyjedu,“ líčil v cíli akademický mistr světa.

Velmi dobrý závod jel i benjamínek v kategorii U23, prvoročák Ondřej Novotný, který výrazně vylepšil svou startovní pozici (57) a navzdory defektu a pádu obsadil bodované 40. místo. Jan Sáska dokončil závod na 54. místě.

Výsledky – cross country, muži U23: 1. Punchard (Kan.) 1:04:07, 2. Lillo (Švýc.), 3. Malacarne (Braz.) oba +54, … 15. Zatloukal +2:48, 40. Novotný +5:40, 54. Sáska (vš. ČR) +7:32.

Ženy U23: 1. Holmgrenová (Kan.) 58:36, 2. Böhmová (Něm.) +1:19, 3. Caluoriová (Švýc.) +1:26, … 10. Holubová +2:54, 11. Spěšná +3:04, 21. Viktorová (vš. ČR) +5:03.

Short track – muži: 1. Koretzky (Fr.) 22:00, 2. Andreassen (Dán.) +2, 3. Hatherly (JAR) oba +2, 26. Cink (ČR) 18. Ženy: 1. Freiová (Švýc.) 19:41, 2. Rissvedsová (Švéd.) +3, 3. Richardsová (Brit.) +4.

Autor článku: Jan Krůta