MTB

Jezdci Kellys Factory teamu ovládli finále ČP ve sjezdu a mají titul

Finále Českého poháru ve sjezdu horských kol Top on Trail cupu 2024 v trail parku Dolní Morava si v absolutním pořadí podmanili jezdci Kellys Factory teamu, kteří brali první tři místa a získal i titul mistrů republiky mezi týmy, o který se v posledním závodě bojovalo.

Vítězství vybojoval Ondřej Kolečík před Slovákem Rastislavem Barankem, třetí skončil v absolutním pořadí kadet Štěpán Hurta! Ten zajel o pět vteřin lepší čas, než vítěz kategorie juniorů a v celkové klasifikaci kromě jasného prvenství mezi kadety skončil třetí absolutně a slavil i titul týmových šampionů.

Závod žen ovládla v Dolní Moravě Polka Amelia Dudeková (HR Racing) před Nikolou Volejníkovovu (North bike club) a Karolínou Kadlecovou (X-ride racing team Lešná).

Celkovými vítězi Top on Trail cupu 2024 se stali Rastislav Baranek a Karolína Kadlecová.

Muži, elite: 1. Kolečík (Kellys Factory Team) 3:03,8, 2. Baranek (SR/Kellys Factory Team) +0,5 3. Gawlak (Pol./Gravity Revolt) +3,3. Konečné pořadí Top on Trail cupu po 7 závodech: 1. Baranek 122, 2. Srněnský (Planet Bikes Racing Team) 118, 3. Kolečík 110.

Junioři: 1. Kerl (JC Racing) 3:10,1, 2. Gawronek (Pol./HR Team Racing) +4,7, 3. Vašek (NS Bikes Factory Racing) +7,6. Konečné pořadí Top on Trail cupu: 1. Húšť (Planet Bikes Racing Team) 130, 2. Vašek 121, 3. Horák (North Bike Club) 112.

Kadeti: 1. Hurta (Kellys Factory Team) 3:05,1. Konečné pořadí Top on Trail cupu: 1. Závorka (Bikeaction-Rocky Mountain team) 125.

Týmy – mistrovství ČR: 1. Kellys Factory team (Kolečík, Hurta, Baranek) 2. JC racing (Pekař, Matoušek, Kerl) 3. Top on Trail DH team (Mlčák, Herclík, Sikora).

Ženy: 1. Dudeková (Pol./HR Racing) 3:46,9, 2. Nikola Volejníková (North bike club) +6,4, 3. Kadlecová (X-ride racing team Lešná) +6,7. Konečné pořadí Top on Trail cupu: 1. Kadlecová 155, 2. Nikola Volejníková 109, 3. Rylková (Pol.) 94.

Autor článku: Jan Krůta