Král cyklistiky

Král cyklistiky bude vyhlášen již zítra

Král cyklistiky bude vyhlášen již zítra

Už zítra, ve středu 5. února, budeme znát jméno jubilejního 60. Krále české cyklistiky. Zda jím bude muž nebo stejně jako v předchozích dvou letech žena, se veřejnost dozví kolem 21. hodiny v rámci slavnostního vyhlášení ankety Českého svazu cyklistiky v prostorách Ski a Bike Centra v pražském Radotíně. Přímý přenos z předávání odvysílá jako každý rok na kanále ČT Sport Česká televize.

Král cyklistiky je anketa o nejlepšího českého cyklistu, která se koná již od roku 1965. Cyklisté tehdy vyhlásili svého krále jako první u nás, ostatní sportovní odvětví se přidala až později. 

Historicky prvním vítězem ankety se stal silniční cyklista a později úspěšný trenér či organizátor závodů Pavel Doležel. Nejúspěšnějšími cyklisty v historii jsou legendární bratři Jan a Jindřich Pospíšilové, dvacetinásobní mistři světa v kolové, kteří v Králi cyklistiky zvítězili osmkrát. Šestkrát dominoval Ján Svorada a pětkrát Roman Kreuziger. Ten byl také v roce 2018 posledním silničářem, který Krále cyklistiky vyhrál.

Letos by se mohl silničář radovat znovu, mezi žhavé adepty patří Mathias Vacek a Pavel Bittner, ovšem mají zdatné soupeře v podobě mistra Evropy v gravelu Martina Stoška či mistryně světa v pumptracku Sabiny Košárkové.

Kromě Krále cyklistiky budou vyhlášeny i dílčí ankety: junior a juniorka roku, plus nejlepší v každé disciplíně (muž, žena, junior, juniorka a také absolutní vítěz disciplíny). Jedna osobnost bude zároveň uvedena do Síně slávy.

Hlavními partnery galavečera večera jsou společnost ŠKODA AUTO a.s. – generální partner Českého svazu cyklistiky, společnost Sazka a.s. – exkluzivní partner Českého svazu cyklistiky a Národní sportovní agentura – institucionální partner Českého svazu cyklistiky.Slavnostním večerem bude provázat komentátor ČT Sport Tomáš Jílek. Přímý přenos z předávání začíná na ČT Sport ve 20:15.

Autor článku: Admin