Dráha

Bohuslávek byl třetí v keirinu na GP Framar

Druhý díl dráhových závodů Grand Prix Framar, zařazený v kalendáři UCI jako závod první kategorie, přinesl českým barvám jedno umístění na stupních vítězů. Postaral se o to Matěj Bohuslávek v keirinu, když nestačil pouze na skvělé kolumbijské duo Cristian David Ortega a Kevin Santiago Quinteiro. Zatímco v pátečním sprintu vyhrál světový šampion v keirinu Quinteiro, dnes jej v této disciplíně Ortega porazil.

Radovan Štec obsadil ve scarchi šesté místo, o jednu příčku výše skončil v omniu Adam Křenek. Sedmá dojela ve scratchi Petra Ševčíková.

Výsledky:

Muži:

Scratch:

1. Wozniak (Pol.), 2. Kokas (Rak.), 3. Karabutov (Kaz.), …6. Štec (ČR)

Omnium:

1. Skivild (Dán.) 133, 2. Augenstein (Něm.) 118, 3. Wafler (Rak.) 112, …5. Křenek 100, 13. Rugovac 43, 21. Voneš (všichni ČR) 20.

Keirin:

1. Ortega, 2. Quinteiro (oba Kol.), 3. Bohuslávek (ČR).

Ženy:

Scratch:

1. Balejšiteová (Lit.), 2. Klimčenková (Ukr.), 3. Klingeová (Dán.), …7. Ševčíková, 9. Bartoníková (obě ČR).

Sprint:

Finále: Pinedová (Kol.) – Petriová (Pol.) 2:0, o 3. místo: Schneiderová (Něm.) – Florezová (Kol.) 2:1.