Silnice

Brilon Cup v Hrabyni ovládli junioři Dukly Praha

Závodníci Dukly Praha dominovali juniorské kategorii na předposledním dílu Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice Brilon Cupu v Hrabyni u Ostravy.

Na nejvyšší stupeň vystoupil po závodě dlouhém 80 km Jan Faltýnek, druhý skončil Marek Přenosil z týmu SportRaces a třetí byl další cyklista Dukly Adam Bradáč. Soutěž dál suverénně vede Pavel Šumpík (Roman Kreuziger Cycling Academy), který v Hrabyni nestartoval.

Už ve druhém ze šesti okruhů juniorského závodu odjela šestice, kde měla Dukla trojnásobné zastoupení. Kromě Faltýnka a Bradáče tam byl ještě Kristián Vavro. „Měli jsme tam ty nejsilnější lidi a takticky to bylo skvěle rozehrané. V posledním kole jsme začali nastupovat. Nejdřív odjel Vavro, pak Bradáč, kterého dojeli až 200 metrů před cílem. Pak přišla chvíle Faltýnka a Bradáčovi to ještě dalo na třetí místo,“ řekl trenér juniorů Dukly František Trkal.

Závod prořídlého startovního pole žen vyhrála Eliška Drbohlavová (Lawi Junior Team), průběžné vedení drží Jarmila Machačová z Dukly Praha, která v Hrabyni nejela, protože s Duklou startovala na etapovém závodě v Itálii.

Celkové vítěze všech kategorií definitivně určí až finále Brilon Cupu, které se jede 15. 9. v Novém Malíně u Šumperku.

Výsledky – junioři (79,8 km):1. Faltýnek (Dukla Praha) 2:00:40, 2. Přenosil (SportRaces) stejný čas, 3. Bradáč (Dukla Praha) +1, 4. Herman (BB Com) +3, 5. Piták (Mapei Merida Kaňkovský) +45. Stav Brilon Cupu po 7 závodech: 1. Šumpík (Roman Kreuziger Cycling Academy) 610, 2. Faltýnek 418, 3. Pešek (Roman Kreuziger Cycling Academy) 330.

Ženy (66,5 km):1. Drbohlavová (Lawi Junior Team) 1:59:39, 2. Rupová (ACK Stará ves) +7:25, 3. Kleiberová (Open Cycling Academy) +13:34. Stav Brilon Cupu po 7 závodech: 1. Machačová (Dukla Praha) 365, 2. Zemanová (Brilon Racing Team) 350, 3. Drbohlavová 319.

Juniorky (66,5 km): 1. Ržoncová (SR) 1:59:37, 2. Kysilková (BB Com) +3, 3. Lhotáková (CK Pardubice) +54. Stav Brilon Cupu: 1. Hezinová (Doltcini – Watersley R+D Cycling Team) 398, 2. Douděrová (BB Com) 392, 3. Kaňkovská (Dukla Brno) 386.

Kadeti (53,2 km): 1. Matysik (Pol.) 1:19:31, 2. Zaňka, 3. Stiblík (oba BB Com) oba +15. Stav Brilon Cupu: 1. Tesařík (Mapei Merida Kaňkovský) 477.

Kadetky (39,9 km): 1. Galovcičová (SR) 1:08:46, 2. Jiroutková (Lawi junior team) +5, 3. Špicarová (Špicar team Force) +8. Stav Brilon Cupu: 1. Cermanová (Lomomotiva Beroun) 625.

Autor článku: Jan Krůta