Silniční šampionát mládeže v časovce

Kadet Adam Tříska z celku CK Dacom Pharma Kyjov vyhrál na domácím silničním šampionátu mládeže v Lázních Bělohrad a Nové Pace jak časovku, tak závod s hromadným stratem.

V sobotu absolvovali mladí cyklisté za obrovského vedra o medaile v časovce. Všechny kategorie absolvovaly mistrovský závod o délce 13,5 km. Naopak mezi kadetkami zvítězila v časovce Antonie Cermanová (CK Příbram – Fany GASTRO), silniční závod vyhrála Karolína Špicarová (Force team Špicar).

Kadeti:

Časovka:

1.Tříska (CK Dacom Pharma Kyjov) 17:53, 2. Piták +7,63 3. Tesařík (oba Mapei Merida Kaňkovský) +7,92.

Silniční závod (80 km):

1. Tříska 2:13:49, 2. Matějek (TJ Favorit Brno), 3. Piták oba  +2.

Kadetky:

Časovka:

1. Cermanová (CK Příbram – Fany GASTRO) 19:37, 2. Hezinová (SportRaces Cycling Team) +40, 3. A. Hanáková (Hanak Sisters Cycling Academy) +48.

Silniční závod (40 km):

1. Špicarová (Force team Špicar) 1:13:35, 2. A. Hanáková +9, 3. Hezinová +24.

Starší žáci:

Časovka: 1. Rous (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) 19:42.

Silniční závod (48 km):

1. Kment (Brilon Racing Team MB) 1:26:15, 2. Rous (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) stejný čas, 3. Pazourek (Cycling Academy Tábor) +7.

Mladší žáci:

Časovka: 1. M. Zavadil (Cycling Academy Tábor) 21:48.

Silniční závod (24 km):

1. T. Zavadil 44:07,2. M. Zavadil (oba Cycling Academy Tábor) stejný čas, 3. Čtrnáctý (Dukla Praha) +48.

Starší žákyně:

Časovka: 1. Sítková (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí) 21:27.

Silniční závod (32 km):

1. Sítková 1:06:16, 2. Sluková (ADASTRA Cycling Team) +15, 3. BVohánská (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) +17.

Mladší žákyně:

Časovka: 1. Bursíková (EXPRES CZ – TUFO Team Kolín) 23:22.

Silniční závod (16 km):

1. Zavadilová (Cycling Academy Tábor) 31:47, 2. Škubalová (TUFO CZ Otrokovice) +26, 3. Bursíková +28.