Voltr vyhrál závod Visegrádské 4 na Slovensku, v Maďarsku byl druhý

Český cyklista Martin Voltr ze slovenské stáje Pierre Baguette Cycling vyhrál závod Visegrádské 4 kategorie 1.2, který hostila slovenská Nová Baňa. Potvrdil tak skvělou formu, když den předtím skončil druhý na Visegrádské 4 při GP Maďarska.

Dvaadvacetiletý Voltr předvedl v nedělním závodě na 138,8 km výborný výkon, když nastoupil v předposledním okruhu a náskok udržel až do cíle. Vybojoval tak první velké vítězství své kariéry.

Druhý dojel s odstupem více než minuty Jihoafričan Byron Munton (Epronex – Hungary Team), třetí Maďar Barnabás Peák (Adria Mobil).

Druhým nejlepším Čechem v závodě byl šestý Dominik Neuman (ATT Investments), jeho stájový kolega Matyáš Fiala skončil dvanáctý.

V sobotní GP Maďarska byl nad síly Voltra pouze Slovinec Tilen Finkšt (Adria Mobil), český cyklista skončil těsně druhý. Další závodníci už nabrali větší ztrátu. Z dalších Čechů bral šestou příčku Matyáš Fiala (ATT Investments), osmý byl klasifikován Daniel Rubeš (Elkov Kasper).

Výsledky GP Slovenska(138,8 km): 1. Voltr (ČR/ Pierre Baguette Cycling) 3:31:15, 2. Munton (JAR) +1:05, 3. Peák (Maď.) +1:06, 4. 4. Hopkins (Austr.) +1:53, 5. Pomorski (Pol.), 6. Neuman (ČR) oba +2:23.

GP Maďarska (Budapešť-Pannonhalma, 138,5 km): 1. Finkšt (Slovin.) 3:03:57, 2. Voltr (ČR/Pierre Baguette) +2, 3. Casalini (It.) +46, 4. Maciejuk (Pol.) +55, 5. Sampson (Austr.) +1:02, 6. Fiala (ČR/ATT Investments) 1:04, … 8. Rubeš (ČR/Elkov Kasper) +1:57.

Autor článku: Jan Krůta