Cyklokros

Zemanová a Boroš vstoupili vítězně do HSF System Cupu

Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) a Michael Boroš (Elkov Kasper) za sebou mají vydařený vstup do nové cyklokrosové sezony. Úřadující mistři republiky vyhráli druhý závod HSF System Cupu v Hlinsku, když na úvodním díle v Ostravě ani jeden z nich nestartoval.

Obhájkyně celkového prvenství v Českém poháru a domácí ženská cyklokrosová jednička Zemanová dala minulý víkend přednost účasti na mistrovství světa v gravelu v Belgii, Boroš odpočíval po náročné silniční sezoně.

Ne úřadující vicemistryni světa U23 Zemanovou se v průběhu závodu dotáhlo duo juniorek Bukovská, Grohová z Dukly, a nakonec dorazily do cíle jen s šestivteřinovým odstupem. Ve spurtu vybojovala druhé místo Bukovská.

Závod mužské elitní kategorie byl suverénní záležitostí sedminásobného mistra republiky Michaela Boroše, který přijel do cíle osamocen s téměř minutovým náskokem před Polákem Markem Konwou. Ten po dvou závodech vede průběžní pořadí seriálu. Třetí místo vybojoval Václav Ježek.

„S vítězstvím jsem spokojen vždy. Byl to první závod v terénu, takže jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu. Už jsem sice něco málo v terénu odtrénoval, ale nebyla to žádná intenzita. Světový pohár začíná až v listopadu, takže zatím budu jezdit doma a potom na mezinárodní scéně,“ řekl Boroš.

Přehled výsledků

Muži: 1. Boroš (Elkov Kasper) 59:08, 2. Konwa (Pol./TJ Auto Škoda MB) +52, 3. Ježek (Brilon Racing Team MB) +1:24, 4. Kerl (TJ Auto Škoda MB) +1:39, 5. J. Ťoupalík (Elkov Kasper) +2:08, 6. Jindřich (ČEZ Cyklo Team Tábor) +2:34.

Ženy: 1. Zemanová (Brilon Racing Team MB) 46:48, 2. Bukovská (DK Bikeshop Racing Team), 3. Grohová (Dukla Praha) obě +6, 4. Douděrová (BB Com) +1:11, 5. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) +1:40.

Junioři: 1. Bažant (Cyklostar Pirelli) 40:54, 2. Nágr (SportRaces) +56, 3. Hájek (Brilon Racing Team MB) +1:27.

Kadeti: 1. Húsenica (SR) 28:52, 2. Kment (Brilon Racing Team MB) +10, 3. Bukovský (DK Bikeshop) +14.

Kadetky: 1. Sluková (Adastra cycling team) 33:24, 2. Novotná (Head Pro Team Opava) +1:18, 3. Jirásková (Cyklostar Pirelli) +1:27.

Starší žáci: 1. Kohout (BIKE puzzle team) 23:22, starší žákyně: 1. Škubalová (Tufo CZ Otrokovice) 16:33.

Autor článku: Jan Krůta