Cyklokrosovou VC Ostravy vyhráli van de Putte a Francková

Stejně jako při sobotním prvním dílu seriálu Českého poháru – HSF System Cupu v cyklokrosu stanuli na nejvyšším stupni i dnes při závodu HSF System Velké ceny Ostravy kategorie CI kalendáře UCI Belgičanka Alicia Francková a její krajan Victor van de Putte.

Na atraktivním tříkilometrovém okruhu v prostředí Dolních Vítkovic však dnes van de Putte musel bojovat až do závěrečného okruhu, ale opět se mu podařilo udolat Nizozemce Guuse van den Eijdena, třetí skončil polský jezdec Marek Konwa jezdící v barvách českého týmu TJ Auto Škoda Ml. Boleslav. Nejlepší z našich jezdců byl mladý Václav Ježek (Brilon Racing Team MB), který obsadil páté místo.  Naopak závod nevyšel tak dobře jako v sobotu Maxiliánu Kerlovi (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav), který nenavázal na třetí místo a dojel na deváté pozici, z Čechů byl před ním ještě sedmá Jakub Ťoupalík (Elkov Kasper).

I souboj žen o prvenství byl mezi Franckovou a Bárou Jeřábkovou (Brilon Racing Team MB). I dnes se radovala belgická závodnice a suverénněji jak v sobotu. Hned od startu se usadila na čele a již po prvním okruhu měla k dobru dvaceti vteřin na svoji největší soupeřku. Do závěrečného kola vjížděla s minutovým náskokem a mohla si dovolit zvolnit, přesto cílem projela před Jeřábkovou o 46 vteřin dříve.

Závod juniorů vyhrál Rakušan Valentin Hofer, druhý byl polský jezdec Kacper Mizuro a třetí Lukáš Kristl z Brilon Racing Team MB. To stupně vítězek mezi juniorkami mělo výhradně české zastoupení. Zvítězila Amálie Gottwaldová (CP team) před Barborou Bukovskou (DK Bikeshop Racing Team) a Antonií Cermanovou (TJ Lokomotiva Beroun).

Juniorky:

1. A. Gottwaldová (CP team) 41:24, 2. Bukovská (DK Bikeshop Racing Team)     +1:28, 3. Cermanová (TJ Lokomotiva Beroun) +1:32, 4. Viková +2:12, 5. Grohová (obě Dukla Praha) +3:14, 6. Šíslová (LYKO Klub Prachatice) +3:35.

1. Hofer (Rak.) 44:30, 2. Mizuro (Pol.) +2:16, 3. Kristl +2:23, 4. Hájek +2:39, 5. Svoboda (všichni Brilon Racing Team MB) +3:19, 6. Benča (SR)     +3:38.

1. Francková (Belg.) 50:27, 2. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) +46, 3. Krzystalaová +1:16, 4. Mulová +1:29, 5. Bialeková (všechny Pol.) +3:06., …7. Douděrová (BB Com Cycling Team) +3:31, 8. Vaníčková (Brilon Racing Team MB) +3:44, 10. Czeczinkarová (Elmtrade Racing Team) +6:20.

1.van de Putte (Belg.) 1:00:19, 2. van den Eijden (Niz.) +9, 3. Konwa (Pol./TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +1:27, 4. Degenkolb (Něm) +1:48, 5. Ježek (Brilon Racing Team MB) +1:54, 6. Ulík (SR/Eypres CZ – BMD Team Kolín) +1:57, 7. J. Ťoupalík (Elkov Kasper) +2:00, …9. Kerl (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +2:24.