Gravel

Druhý díl Českého poháru v Gravelu vyhráli Mayer a Zemanová

První ročník Českého poháru Gravel pokračoval druhým závodem Gravel Sudomír v Sudoměřicích. Dnes se závodilo na okruhu dlouhém 11 kilometrů, který závodníci a závodnice absolvovali pětkrát. Mezi muži vyhrál Daniel Mayer (KC Hlinsko), závod ženy vyzněl jasně pro Kristýnu Zemanovou (Brilon racing team MB).

Na poměrně rychlé trati prakticky od začátku bojovali o prvenství cyklokrosaři Mayer a Tomáš Bakus (ČEZ Cyklo Team Tábor). Na čele vydrželi až do závěru a rozhodovalo se až ve spurtu v němž uspěl Mayer.

“Dnešní gravel se mi libil, i trať byla hezká, rychlá a to mi celkem sedělo. Pocitově poslední dny vnímám, že se vrací bývalá forma, takže jsem rád, že se mi podařilo vyhrát. Na gravel závody jezdím rád už jen proto, že se to podobá občas cyklokrosu. Těším se na mistrák u nás v Hlinsku, na který se budu snažit připravit,” řekl vítězný Mayer.

V poměrně rychlém závodu mezi ženami kralovala medailista z ME i MS v cyklokrosu Kristýna Zemanová (Brilon racing team MB), která zvítězila s náskokem téměř sedmi minut před Kateřinou Douděrovou (BB COM cycling team) +6:53.

Muži (55 km):

1. Mayer (KC Hlinsko) 1:42:16, 2. Bakus stejný čas, 3. Vik (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) +12, 4. Bršel (SR) +5:30, 5. Zeťák (PSG Mechanix) +5:33, 6. Hromek (Kolárna) +16:58.

1. Zemanová (Brilon racing team MB) 1:50:47, 2. Douděrová (BB COM cycling team) +6:53, 3. Flašarová (Endorphin Republic) +12:17.