Silnice

Juniorským silničním šampionem Král

Titul juniorského mistra České republiky v závodu s hromadným startem se stal na společném šampionátu českých a slovenských jezdců v Tlmačích se stal Kryštof Král z celku Team Auto Eder. O medailích se rozhodovalo po 129,5 kilometrech až v hromadném spurtu, pro stříbro si dojel Robert Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy) a bronz získal Jan Podařil z Mapei Merida Kaňkovský.

Junioři absolvovali o kolo více než ženy a juniorky a na lehkém rovinatém okruhu s převýšením jen 190 metrů v každém kole bylo aktivní cyklistiky k vidění pomálu. Vzruch přinesl pád ještě před ostrým startem, takže vstříc bojů o medaile vyrazili závodníci s malým zpožděním a vůbec do cíle nespěchali. V úvodu byly k vidění sice pokusy o nástupy, ale minimální náskok s pokaždé rychle rozplynul. Poté se vše zklidnilo a celý peloton jel dlouho pohromadě.

Až ve třetím okruhu si trojice Ondřej Šilhavý (Rexonix Kovo Praha), Adam Pešek (Roman Kreuziger Cycling Academy) a Adam Bradáč (Dukla Praha) vypracovala náskok, ten ale nepřevýšil dvacet vteřin a když bylo trio dostiženo, tak to již bylo jen čekání na spurt.

“Jel jsem na mistrovství republiky a jsem hrozně rád, že jsem vyhrál zlatou medaili. Bylo to hodně těžké, snažili jsme se to roznastupovat, ale to se nepovedlo. Nakonec to došlo do hromadného spurtu a tam jsem byl nejsilnější takže mám obrovskou radost,” byl stručný v cíli vítězný Kryštof Král.

Výsledky:

1. Král (Team Auto Eder) 2:51:20, 2. Rob. Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy), 3. Podařil (Mapei Merida Kaňkovský), 4. Kuba (Dukla Praha), 5. J. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), 6. Rubeš (Expres CZ-TUFO Team Kolín) všichni stejný čas.