Famózní Bittner vyhrál etapu na Vueltě!

Český cyklista stáje dsm-firmenich PostNL Pavel Bittner si připsal životní úspěch. Ve spurtu totiž při své premiéře na Grand Tour vyhrál pátou etapy Vuelty s cílem v Seville, když doslova o pár centimetrů porazil fenoména spurtů a majitele zeleného trikotu Belgičana Wouta van Aerta.

Jednadvacetiletý český reprezentant přijel na Vueltu se skvělou formou, když před ní vyhrál dvě etapy závodu Kolem Burgosu a zvítězil tam i ve sprinterské soutěži. Na Vueltě to v hromadných dojezdech pokračovalo. Ve druhé etapě skončil šestý, ve třetí pátý a dnes to dotáhl k absolutní dokonalosti.

Van Aert vsadil na dlouhý spurt, Bittner se za ním vyvezl, pak se kolem něj prosmýkl a po skvělém výkonu urval těsné vítězství! Definitivu přinesla až cílová fotografie.

„Je to neskutečné. Teprve před pár týdny jsem získal své první profesionální vítězství a teď tohle. Pořád tomu nemůžu uvěřit,“ rozplýval se olomoucký rodák, který ještě pár minut po projetí cílem kroutil hlavou.

„Za poslední dobu jsme dokázali poskládat opravdu skvělý sprinterský vlak. Kluci to zvládli fantasticky a že jsem v takhle dlouhém spurtu porazil van Aerta, to je šílené,“ usmíval se Bittner.

„Pro Bittnera je to velký úspěch, zvládl to skvěle. Byl to hezký souboj, já udělal v samém závěru malou chybu a on zaslouženě vyhrál. Hned po etapě jsem mu gratuloval,“ pochválil českého cyklistu druhý Wout van Aert.

Poslední vítězství na Vueltě vybojoval před Bittnerem z českých cyklistů Leopold König, který v roce 2013 vyhrál osmou etapu. O den dříve se radoval z prvenství i Zdeněk Štybar.

Díky triumfu se Bittner výrazně posunul v bodovací soutěži. Po páté etapě figuruje už na třetí příčce.

5. etapa (Fuente del Maestre-Sevilla, 177 km): 1. Bittner (ČR/dsm-firmenich-PostNL) 4:25:28, 2. van Aert (Belg./Visma-Lease a Bike), 3. Groves (Austr./Alpecin-Deceuninck), 4. Coquard (Fr./Cofidis), 5. Küng (Švýc./Groupama-FDJ), … 31. M. Vacek (ČR/Lidl-Trek) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Roglič (Slovin./Red Bull-Bora hansgrohe) 18:58:36, 2. Almeida (Portugl./UAE Team Emirates) +8, 3. Mas (Šp./Movistar) +32, 4. Tiberi (It./Bahrain Victorious) +38, 5. van Eetvelt (Belg./Lotto-Dstny) +41, … 75. M. Vacek +9:56, 123. Bittner +16:38.

Autor článku: Jan Krůta