MTB

Maratonskou generálku vyhrál Filip Rydval

ČEZ Šumavský MTB Maraton: Slunečné počasí, krásná příroda a skvělé výsledky

Šumavský Zadov se stal v sobotu 27. července centrem české cyklistické elity, která se sem sjela na tradiční ČEZ Šumavský MTB Maraton.

Slunečné počasí a úchvatné přírodní scenérie Šumavy přivítaly závodníky, kteří se utkali na třech různě náročných trasách o délkách 62, 29 a 17 kilometrů. Nejdelší trasa zároveň byla součástí Škoda Auto Českého poháru v maratonu a také generálkou před blížícím se domácím maratonským šampionátem, který je na programu 10. srpna v Karlových Varech.

V závodě na 62 km, který přilákal pozornost největších maratonských nadějí, triumfoval Filip Rydval z týmu D2mont Merida s časem 2:14:58. Na druhém místě dorazil Ondřej Rakus (JK Animals MTB) a třetí příčku obsadil Marek Bartůněk (Česká Spořitelna-Accolade).

Mezi ženami zvítězila Zuzana Šafářová (D2mont Merida) s časem 2:49:39.7, následovaná Anetou Hovorkovou (JK Animals MTB) a na třetím místě Andreou Maťhovou (Ghost Team).

Na trati B dlouhé 29 km se nejrychleji prosadil Daniel Hovorka z Greeny Cycling Club, který dojel v čase 1:11:37 a současně posbíral všechny vypsané prémie. Druhé místo obsadil Jiří Havlík (CykloMira Wallachian Racing) a třetí Adam Horák (North Bike Club). V ženské kategorii zvítězila Nikola Zárybnická (Rouvy Specialized) s časem 1:28:38, následovaná Adélou Lhotákovou (Massi Velocoachcz team) a Michaelou Fejkovou.

Nejkratší trasa C (17 km) patřila Martinu Hejzkovi, který zvítězil s časem 0:46:20. Druhé místo obsadil Adam Šalanda (Coffeedent Cycling Team) a třetí dojel Štěpán Johánek (Bike puzzle team). Mezi ženami byla nejrychlejší Beáta Brandová (Rouvy Specialized) s časem 0:53:20.1, druhé místo obsadila Kateřina Perinová (ČEZ Cyklo Team) a třetí Viktorie Čecháková (Bike puzzle team).

Závodní atmosféru si užívala nejen dospělá cyklistická špička, ale také děti, které se utkaly v pěti věkových kategoriích v blízkosti závodního areálu. Atraktivní tratě dětem umožnily zažít radost z cyklistického závodění a možná i objevit nový sportovně nadějný talent.

Celý den plný sportovních výkonů a rodinné zábavy podtrhla krásná šumavská příroda, která dodala závodu nezapomenutelnou kulisu.

Seriál Prima CUP pokračuje 10. srpna závodem ČEZ Karlovy Vary, který se uskuteční na nejdelší trase současně jako Škoda Auto Mistrovství ČR v maratonu.