Napínavé finále Škoda Cupu! Vyhraje Otruba nebo Voltr?

Finále s nebývalou zápletkou! Český pohár v silniční cyklistice Škoda Cup 2024 má v neděli na programu poslední závod v Hrabyni u Ostravy. A těsné rozestupy na čele průběžného pořadí po pěti odjetých závodech slibují skutečné drama.

V čele Škoda Cupu je Jakub Otruba z ATT Investments. Obhájce prvenství má na kontě 128 bodů, přičemž při závodech v Krásné Lípě a v Kyjově slavil vítězství. Druhý v pořadí Martin Voltr nashromáždil dosud 116 bodů a pyšní se triumfem ze závodu V4 se startem i cílem v Brně. Třetí Filip Řeha, stájový kolega Otruby a vítěz otvíráku Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš, vstoupí do finále se 106 body. Čtvrtý Matěj Zahálka z Elkov Kasper má 100 bodů, pátý Daniel Turek, další jezdec stáje ATT Investments, vítěz třetího podniku v Česká Kamenici, si dosud připsal 86 bodů.

„Před sezonou pro mě Škoda Cup nebyl hlavním cílem. Ale povedla se mi Bíteš, kde jsem za třetí místo bral hodně bodů. A pak se to zlomilo při V4 v Brně, kde jsem vyhrál a další kluci z čela pořadí seriálu nebodovali moc výrazně nebo vůbec. Můj tým jede závod ve Slovinsku, takže budu v Hrabyni sám, ale jde o velkou prestiž a udělám maximum pro úspěch,“ říká Martin Voltr, dvaadvacetiletý mladík z týmu Pierre Baguette Cycling.

Tuší, že proti velké přesile závodníků ATT Investments a Elkov Kasper bude ve svízelné pozici. „Bylo to tak na všech závodech a ne vždy hrála týmová přesila klíčovou roli. Pokud budu mít dobré nohy, nepůjde o zásadní nevýhodu. Záleží, jak vše pojmou kluci z domácích týmů,“ krčí rameny Voltr.

Letos prožívá skvělou sezonu. Při etapáku v Maďarsku vezl trikot lídra, dojel šestý při GP Gorenjska, byl druhý při závodě V4 v Maďarsku, pak vyhrál druhý díl tohoto seriálu na Slovensku a triumf zopakoval i při třetím dějstvím v Brně. Při Czech Tour pak finišoval dvacátý v celkovém pořadí, což v konkurenci osmi týmů z WorldTour znamenalo nejlepší umístění českého závodníka v absolutním pořadí. „Zatím jde sezona nad očekávání. Teď ji mohu v Hrabyni vyšperkovat,“ přeje si Voltr.

Otrubovi se daří v Bulharsku a podepsal do Caja Rural-Seguros RGA

Jeho největší soupeř a lídr průběžného pořadí seriálu Škoda Cup 2024 Jakub Otruba přijede do Hrabyně s etapovým závodem Tour of Bulgaria v nohách. Ale hlavně povzbuzen skvělými výsledky. V druhé etapě projel cílovou branou těsně druhý, čtvrtou etapu vyhrál!

No a dorazí také s novou smlouvou do vyšších pater cyklistiky. Podepsal totiž roční kontrakt ve španělské pro-kontinentální stáji Caja Rural-Seguros RGA. V jejím dresu letos působí hned tři Češi: Daniel Babor, Tomáš Bárta a Michal Schlegel.

A jaké bude mít ambice na finále Škoda Cupu? „Jsme český tým a je pro nás skvělé, když máme šanci se prezentovat na dobře obsazených závodech v domácím prostředí. Minulý rok jsem seriál vyhrál poprvé v kariéře stejně jako tým, pro který je to velmi důležité,“ říká Otruba.

Poslední dějství seriálu Škoda Cup 2024 odstartuje v Hrabyni v neděli ve 14 hodin. Už v 9 hodin se na totožném okruhu konají závody Brilon Cupu – Českého pohár mládeže a žen.

Autor článku: Redakce