MTB

NMNM: Holubová v XCC šestá, Zatloukal jedenáctý

Závodní program Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě zahájily kategorie do 23 let v disciplíně short track, tedy krátkého cross country závodu na 20 minut.

Po ranním dešti promáčená trať změnila závodníky v cíli k nepoznání, to ovšem neubralo na radosti českým závodníkům, kterým se úvodní klání vydařilo. Skvělý výsledek vybojovala Adéla Holubová, jež dojela na 6. pozici a dosáhla tak na své dosavadní maximum! V průběžném hodnocení se Adéla dokonce posunula do první pětky.

Na 13. místě pak dojela další česká jezdkyně Simona Spěšná. V mužích byl na 11. pozici Jan Zatloukal, jenž v první polovině tahal čtyřicetičlenný peloton. Honza se tak přiblížil svému nejlepšímu výsledku z loňska – 10. místo na SP v Leogangu.

Vítězství brali Isabella Holmgren z Kanady a Amos Riley z USA.