Otruba celkovým vítězem Škoda Cupu, finále pro Boroše

Jakub Otruba z týmu ATT Investments se stal celkovým vítězem Českého poháru v silniční cyklistice mužů a jezdců U23 Škoda Cupu. Rozhodl o tom finálový závod v Hrabyni u Ostravy, který vyhrál Michael Boroš z královéhradecké stáje Elkov Kasper.

Otruba měl před závodem v Hrabyni v průběžném pořadí seriálu náskok 12 bodů na druhého Martina Voltra (Pierre Baguette). Voltrův slovenský tým startoval na jiných závodech, takže se druhý muž celkové klasifikace musel spolehnout jen sám na sebe a tušil, že to proti týmové přesile ATT Investments bude mít těžké.

Nakonec projel cílem na 10. místě, Otruba o dvě příčky za ním a mohl slavit celkový triumf. „Jsem moc rád, že jsem obhájil celkové vítězství. Byla to povinnost, abychom to jako tým znovu získali. Letos to pro mě bylo možná trochu snazší, protože jsem jel víc závodů a měl jsem tam dost umístění v popředí. Vloni to bylo na hraně, letos to bylo lehčí,“ řekl Otruba, který vyhrál závody v Krásné Lípě a Kyjově.

Ve finále v Hrabyni měl jednoznačnou taktiku. „Hlídal jsem si lidi, co byli v pořadí kolem mě a mohli mě ohrozit. Nakonec to takhle stačilo,“ přiznal vítěz Škoda Cupu.

Spokojen s vítězstvím v Hrabyni byl Michael Boroš, který přijel do cíle osamocen. Druhou příčku v absolutním pořadí vybojoval Jan Bittner (ATT Investments), třetí byl Jakub Ťoupalík (Elkov Kasper).

„Jsem rád, že jsme to proměnili ve vítězství,“ řekl Boroš, který byl v pětičlenné odjeté skupině. „Spolupracovali jsme celkem dobře, ale pak nám kluci z ATT trochu přestali střídat, takže jsme to s Kubou Ťoupalíken zkoušeli v tom kopci. Věděli jsme, že tam jsme silnější. Naštěstí se nám povedlo v předposledním kole odpoutat a poslední kolo už jsem jel na čele sám,“ popsal Boroš.

Celkovým vítězem Škoda Cupu kategorie U23 se stal Matyáš Fiala (ATT Investments). Nováčkem roku byl vyhlášen jeho stájový kolega Jan Bittner.

Škoda Cup – muži (133 km):1. Boroš (Elkov Kasper) 3:15:10, 2. J. Bittner (ATT Investments) +1:02, 3. J. Ťoupalík (Elkov Kasper), 4. Fiala (ATT Investments) oba +1:19, 5. Gross (SR) +1:25, 6. Petruš (ATT Investments) +7:12.

Konečné pořadí Škoda Cupu 2024: 1. Otruba (ATT Investments) 144 bodů, 2. Voltr (Pierre Baguette cycling) 134, 3. Řeha (ATT Investments) 120, 4. Zahálka 115, 5. J. Ťoupalík 111, 6. Boroš (vš. Elkov Kasper) 101.

Do 23 let: 1. Fiala 100 b., 2. Přidal (Elkov Kasper) 66, 3. Bittner 45.

Autor článku: Jan Krůta