Sáska a Viktorová celkovými vítězi Českého poháru v cross country

Jan Sáska z týmu Subterra Santa Cruz a Nela Viktorová (Rouvy Specialized) se stali celkovými vítězi Conseq MTB Cupu – Českého poháru v cross country horských kol.

Sáska vyhrál i pohárové finále v Ostravě, Viktorová v něm dojela čtvrtá. Ženský závod ovládla Maďarka Virág Buzsákiová, druhá skončila Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing), která v pátek slavila v Ostravě titul mistryně republiky v short tracku.

„Zdejší nová trať se mi moc líbila. Tenhle typ krosové trati není úplně obvyklý, ale mně to sedí. Z mého pohledu to byl super víkend. V pátek jsem vyhrála short track, ale pořádně jsem nevěděla, co od sebe můžu čekat, protože jsem za sebou měla soustředění v Livignu. Ale vyšlo to na jedničku a cítím, že jsem na dobré cestě směrem k mistrovství světa,“ uvedla Spěšná.

A jak viděl závěrečný díl Českého poháru Sáska? „Závod byl hodně rychlý, zdejší trať asi nepatří moje nejoblíbenější. Nevěděl jsem, co můžu čekat, ale hned od startu jsme odjeli s Honzou Zatloukalem a udrželi jsme to až do cíle, takže krásný závod,“ přiznal vítěz, který prvenství vybojoval až v závěrečném spurtu se Zatloukalem.

„Celý Český pohár hodnotím velice kladně. Vyhrál jsem dva závody a pořád jsem ještě v kategorii U23. Určitě je to moje nejlepší sezona,“ řekl Sáska. „Příští rok už jdu do elity, tak je to super pocit. Rád bych ty výsledky ještě letos potvrdil ve zbývajících důležitých závodech venku,“ dodal Sáska.

Výsledky finále Conseq MTB Cupu – muži: 1. Sáska (Subterra Santa Cruz) 1:21:41, 2. Zatloukal (Nutrend Specialized SKR Racing) stejný čas, 3. Lukasik (Pol.) +1:02, 4. Krüger +1:17, 5. Schehl (oba Něm.) +1:35.

Konečné pořadí ČP: 1. Sáska 1390 b., 2. Rajchart (Bike Team Stupno) 1080, 3. Černý (Expres CZ -BMD Team Kolín) 1000, 4. Zatloukal 990, 5. Ulík (Expres CZ -BMD Team Kolín) 920.

Ženy: 1. Buzsákiová (Maď.) 1:15:21, 2. Spěšná (MS Bike Academy Racing) +9, 3. Podgórská (Pol.) +47, 4. Viktorová (Rouvy Specialized) +1:29, 5. Hanáková (Hanak Sisters cycling academy) +3:27.

Konečné pořadí ČP: 1. Viktorová 1 120 b., 2. Spěšná 1 060, 3. Czeczinkarová (Elmtrade Racing Team), 4. Hanáková obě 900, 5. Drbohlavová (Lawi Junior Team) 860.

Junioři: 1. Friedel 57:16, 2. Najser (oba Ostra-Multicraft Čeladná), 3. Vašut (Bike Pro Racing) oba +1:11. Konečné pořadí ČP: 1. Friedel 1460, 2. Najser 1310, 3. Vašut 1170.

Juniorky: 1. Gottwaldová (CP Team) 55:58, 2. Beyerová (Rouvy Specialized) +1:24, 3. Viková (Dukla Praha) +1:55. Konečné pořadí ČP: 1. Gottwaldová 1400, 2. Viková 1300, 3. Beyerová 1150.

Kadeti: 1. Soukup (Dukla Praha) 40:37, 2. Janovský (Rexonix Kovo Praha) +18, 3. Papoušek (Bike Freaks Holice) +33. Konečné pořadí ČP: 1. Kuchař (Head ProTeam Opava) 1050, 2. Icha (Mapei Merida Kaňkovský) 1000, 3. Dvořák (Head ProTeam Opava) 870.

Kadetky: 1. Drhová (Expres CZ – BMD Team Kolín) 34:29, 2. Novotná (Head Pro Team Opava) +36, 3. Groulíková (Sporteg) +49. Konečné pořadí ČP: 1. Novotná 1250, 2. Drhová 1240, 3. Bukovská (DK Bikeshop Racing Team) 1200.

Autor článku: Jan Krůta