Simona Spěšná třetí v short tracku na SP v USA!

Bikerka Simona Spěšná (MS Bike Academy) zazářila na úvod Světového poháru MTB v americkém Lake Placid. V short tracku kategorie U23 obsadila úřadující mistryně ČR v této disciplíně skvělé třetí místo!

Adéla Holubová dokončila závod žen U23 na 13. místě. „Jsme velmi rádi za návrat této talentované závodnice zpět do pelotonu a všem, kteří Adélku podpořili v nelehké situaci nebo dokonce nabídli svou pomoc, patří dík,“ uvedl trenér reprezentace Viktor Zapletal. Další česká závodnice Nela Viktorová brala 27. místo.

V závodě mužů do 23 let obsadil Jan Sáska 24. příčku a Jan Zatloukal byl 29. Vítězství v kategoriích U23 slavili Švýcar Dario Lillo a Němka Kira Böhmová.

SP v Lake Placid pokračuje o víkendu. Simona Spěšná a spol. se už dnes představí v cross country U23, svůj závod jedou i muži této kategorie a k vidění bude také short track elity. V neděli se jedou cross country elitních kategorií za účasti Ondřeje Cinka a ve stejné lokalitě je na programu i závěrečný díl SP v maratonu, kde by se z Čechů měli představit Martin Stošek, Milan Damek, Lubomír Petruš a Filip Adel.

Autor článku: Jan Krůta