Sálovka

Třetí místo Sokola Zlín-Prštné na SP v kolové v Darmastadtu

Skvělé třetí místo vybojovala dvojice v kolové Tomáš Horák a Radek Adam (Sokol Zlín-Prštné) ve čtvrtém kole Světového poháru v německém Darmstadtu. Druhá česká dvojice z Favoritu Brno (Ludvík Písek, Dalibor Rožník) obsadila osmé místo.

Adam s Horákem v prvním utkání skupinové fáze porazili 4:2 francouzský Dorlisheim. Druhým soupeřem byli Fabian Hauri a Jon Muler (Altdorf 1) a zápas mohl rozhodnout o postupujícím do semifinále. Lépe do utkání vstoupil švýcarský tým, ale Češi dokázali na góly soupeřů vždy odpovědět a ve druhé půli šli do vedení 4:3, utkání nakonec skončilo remízou 5:5. Utkání s belgickým Genkem skončilo vysokým vítězstvím Zlína 8:2 a v posledním utkání skupiny proti německému Steinu i přes snaživý výkon Zlín podlehl 1:6.

O postupu do semifinále turnaje při shodného bodového zisku Zlína a Altdorfu 1 musely rozhodnout čtyřmetrové údery. Zlín všechny proměnil a když brankář Radek Adam jeden pokus soupeře chytil, postupová tajenka byla odkryta.

V semifinále narazil Zlín na Schnetzera a Feursteina, vítěze první skupiny. Rakouský tým šel v utkání do vedení, ale Zlín odehrál s papírovým favoritem celého turnaje vyrovnané utkání, které zkušený tým Dornbirnu rozhodl v druhé půli utkání. V souboji o bronzové medaile nastoupil Zlín proti švýcarské dvojici bratrů Frohlichových a medailisty z loňského MS přehrál v poměru 6:3, když soupeře předčil nejen počtem střelených branek, ale zejména v nasazení.

Za tým Favoritu, pro zranění Roberta Zvolánka na předchozím kole SP, nastoupili Rožník s Pískem. Proti rakouskému Dornbirnu byli v prvním poločase vyrovnaným soupeřem, ale poté se projevila zkušenost soupeře a ten vyhrál 6:2. V dalším souboji čekal naše hráče Altdorf 2. Důsledná obrana obou týmu přinesla nerozhodný výsledek utkání v poměru 2:2 a důležitý bodový zisk pro Favorit. V dalším utkání nastoupil Favorit proti domácímu Darmstadtu a zápas skončil výhrou Brna 3:2.

Průběh utkání s německým Grosskoschenem byl vyrovnaný, ale soupeř dokázal z minima šancí proměnit téměř vše a utkání ovládal v poměru 5:0. V souboji o 8. místo se Favorit utkal s Dorlisheimem, v němž prohrál až na čtyřmetrové údery.